Ile kosztuje ul z pszczołami: koszt rodziny i roju, funkcje zakupu
Hodowla pszczół uważana jest za obiecujący kierunek. Przy odpowiednim podejściu pomaga uzyskać doskonałe zyski. Jednak ten rodzaj działalności ma wiele niuansów. Przede wszystkim ważne jest, aby dokładnie dowiedzieć się, ile kosztuje ul z pszczołami. W rzeczywistości dokładna cena zależy od wielu czynników. Należą do nich jakość rodziny pszczół, pora roku i inne cechy.
Średni koszt
Przed zakupem wysokiej jakości roju pszczół warto przeanalizować wszystkie oferty na rynku i średnie ceny. Jednocześnie wskazane jest kupowanie pszczół żyjących w pobliżu istniejącej pasieki.Wynika to z faktu, że przewóz rodzin wiąże się z pewnym ryzykiem utraty. Czasami pracownicy giną podczas transportu do nowej lokalizacji.
Jeśli nie ma ofert w danym regionie, warto poszukać rodziny z macicą w innych regionach.
Średni koszt społeczności pszczół w Rosji wynosi 5 tysięcy rubli. Cena różni się w zależności od cech regionalnych. 1 paczka pszczół kosztuje około 3 tysięcy rubli.
Funkcje zakupu
Zanim rozpoczniesz hodowlę pszczół, powinieneś zapoznać się z głównymi cechami ich zakupu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące kwestie:
- Zaleca się kupowanie po locie oczyszczającym. W tym okresie będzie można obiektywnie ocenić stan owadów. Najlepszy czas na zakup pszczół to okres od końca kwietnia do początku maja.
- Ważne jest, aby nowoczesne ule były w dobrym stanie. Jednocześnie muszą być dokładnie zbadane, odsłaniając komórki. Powinny mieć kolor jasnobrązowy. Ważne jest, aby komórki miały prawidłowy kształt.
- Zdrowa rodzina pszczół zajmuje 5-6 ramek. Należą do nich zapłodnione larwy i osobniki w różnym wieku.
- Dostateczne zapasy miodu w ulu świadczą o jakości roju. Muszą mieć co najmniej 5 kilogramów.
Przed zakupem ula ważne jest, aby upewnić się, że pszczoły dobrze przetrwały zimę. Muszą energicznie wylecieć ze swoich domów, aby oczyścić organizm z nagromadzonych odchodów. Słabe pszczoły, które nie poruszają się dobrze, prawdopodobnie zachorują zimą.
Głównym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie uli, jest obecność produktywnej matki. Młode składają jaja w ciągłych kręgach. Jeśli nie można ich znaleźć, najprawdopodobniej macica jest stara. Nie kupuj też ula, w którym królowa pszczół nie wykopała trutni jesienią.
Torby pszczele
Wielu pszczelarzy kupuje opakowania z pszczołami do pasieki. Ich koszt to 3 tysiące rubli, a rój pszczół będzie kosztował co najmniej 5 tysięcy. Wyniki zimowania mogą wpłynąć na cenę rodziny. Jeśli była dysfunkcyjna, stawki często rosną.
Kupując pakiet pszczół, należy wziąć pod uwagę szereg funkcji. Według GOST powinien zawierać 4 lub 6 pełnoprawnych ramek - konkretna liczba zależy od rodzaju paczki. Pakiet czteroramkowy zawiera 2 ramki przykrywające z jedzeniem i 2 ramki wewnętrzne z nadrukiem czerwiu. W środku powinno znajdować się 1,5 kg pracujących osobników i młodą, produktywną królową.
Kupując pakiet pszczół, zaleca się skupienie się na następujących funkcjach:
- aktywność rodzinna;
- brak widocznej śmierci pszczół - liczba martwych osobników nie powinna przekraczać 20;
- obecność macicy.
Na początku warto kupić 2-5 opakowań pszczół. W miarę rozwoju pasieki wyrodzi się z nich 10 pełnoprawnych rodzin. Po dostarczeniu pszczół na fermę paczkę należy umieścić w miejscu, w którym rodzina będzie mieszkać na stałe. Owady nie powinny być niepokojone w ciągu dnia.W tym czasie przystosowują się do nowego miejsca i wyciszają. Następnie zaleca się zainstalowanie stałego ula w miejscu opakowania i przeniesienie do niego ramek z kolonią pszczół.
Sezon zakupowy
Kolonię pszczół należy kupować wiosną lub wczesnym latem, kiedy ma czerw w różnym wieku - od otwartego do zamkniętego. Możesz jednak dokonać zakupu jesienią.
Dodatkową zaletą zakupu owadów na wiosnę jest możliwość tworzenia nowych plastrów, znacznego zwiększenia siły rodziny, przygotowania pokarmu na zimę oraz pozyskania miodu handlowego.
Ile kosztuje rodzina pszczół z ulem
Aby zaoszczędzić pieniądze, lepiej kupić gotowy ul z pszczołami. Minimalna cena dla rodziny z ulem to 4000 rubli. Jednocześnie za pełnoprawną rodzinę trzeba będzie zapłacić średnio 6 tysięcy rubli. Koszt rodziny pszczół z ulem spada wraz z nadejściem gorącego lata.
Aby zająć się pszczelarstwem, musisz kupić wszystko, czego potrzebujesz. Najważniejszą rzeczą w tym biznesie jest zakup uli z wysokiej jakości rodzinami pszczelimi.
Aby dokonać właściwego wyboru, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Należą do nich liczba robotnic, obecność produkcyjnej matki, obecność czerwiu na ramie. Ponadto, kupując społeczność pszczół, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę porę roku i koszt.
Zalecane
Ile pszczół jest w jednym ulu: średnia liczba osobników w rodzinie, skład i życie roju

Wielu początkujących pszczelarzy zastanawia się, ile pszczół żyje w jednym ulu. Na dokładną liczbę ma wpływ wiele czynników - liczba matek, dostępność pożywienia i inne.
Ile kosztuje tona pszenicy: cena za worek i kilogram ziarna, gdzie kupić

Ile kosztuje tona, worek i kilogram pszenicy. Co ma główny wpływ na cenę skupowanego ziarna. Gdzie można bezpiecznie kupić wysokiej jakości surowce.
Klatka dla fretki: jak to zrobić samemu, wymiary i rysunki, która jest potrzebna i ile kosztuje

Klatka zrób to sam dla fretki jest w mocy każdego hodowcy. Istnieje wiele ciekawych opcji, oryginalnych w wyglądzie i aranżacji wewnętrznej.